مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبر داد:

پاک‌سازی جاده «کوهپایه» از پل «شهید بهشتی» تا سایت دفن زباله

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان از پاکسازی جاده «کوهپایه» از پل «شهید بهشتی» تا سایت دفن زباله (سایت لندفیل) از زباله خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، علیرضا ریاضی با اشاره به اینکه این منطقه به‌دلایل مختلف به انواع پلاستیک و زباله‌های خشک آلوده می‌شود، گفت: مطابق هر سال این محدوده از وجود زباله پاکسازی می‌شود.

وی با اشاره به فعال‌سازی کارخانه بازیافت زباله افزود: خوشبختانه با پیگیری مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، مشکلات این کارخانه برطرف شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری افزود: هم‌اکنون، این کارخانه با ظرفیت بازیافت 250 تا 300 تن زباله مشغول به‌کار شده است.

ریاضی ازجمله اقدامات پیش رو، به تجهیز اکیپ‌های جمع‌آوری زباله‌های عفونی اشاره کرد و گفت: زباله‌های عفونی باید از مبدأ توسط بیمارستان‌ها بی‌خطر شوند.

وی همچنین در مورد اقدامات لازم برای ساماندهی سگ‌های بدون صاحب گفت: تجهیز و تکمیل پناهگاه و محل نگهداری حیوانات بدون صاحب نیز، ازجمله برنامه‌های پیش رو است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات سبک و سنگین را ازجمله وظایف این سازمان برشمرد و گفت: این اقدام هرساله و به خصوص در روزهای پایانی سال، به‌دلیل افزایش حجم کاری انجام می‌شود.

ریاضی به بازدید از روند بازسازی خودروهای سبک (وانت مزدا) اشاره و خاطرنشان کرد: ازجمله این اقدامات، بازدید از روند راه‌اندازی کارخانه بازیافت بوده که از زمان شروع به‌کار تا زمان بهره‌برداری، به‌صورت مرتب و بی‌وقفه مورد بررسی قرار گرفته است.