در تداوم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛
سامانۀ نرم‌افزاری «جمع‌آوری پسماند خشک» بر روی گوشی‌های همراه رونمایی می‌شود

 

در ادامۀ پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، از سامانۀ نرم‌افزاری «جمع‌آوری پسماند خشک» بر روی گوشی‌های همراه رونمایی خواهد شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از طراحی و نصب سامانه نرم‌افزاری «شمیز» (جمع‌آوری پسماندهای خشک) بر روی گوشی‌های همراه و رونمایی از آن در قالب پویش «افتتاح» شهرداری کرمان خبر داد.
علیرضا ریاضی با اشاره به استفاده از روش‌های نوین جهت جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت در شهر کرمان گفت: یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزار گوشی‌های همراه است.
وی افزود: در این راستا سازمان مدیریت پسماند با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان، به طراحی سامانۀ نرم‌افزاری «شمیز» (جمع‌آوری پسماند خشک) اقدام کرده است.
ریاضی با تأکید بر اینکه شهروندان می‌توانند با نصب این سامانۀ نرم‌افزاری بر روی گوشی‌های هوشمند، از قابلیت‌های این نرم‌افزار استفاده کنند، گفت: در ابتدا درخواست شهروندان به راننده خودرو ارسال می‌شود و راننده از طریق این برنامه، ساعت مراجعه به آدرس شهروندان متقاضی را اعلام می‌کند و در زمان مقرر برای دریافت زباله‌های آن‌ها مراجعه خواهد کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان هدف از این اقدام را رفاه حال شهروندان و سرعت در جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت بیان کرد و گفت: تعدادی خودرو جهت جمع‌آوری پسماند در سطح شهر در حل گشت‌زنی هستند که شهروندان می‌توانند از طریق این سامانۀ نرم‌افزاری، آدرس خود را جهت تحویل زباله‌های خشک از درِ منازل اعلام کنند.
ریاضی افزود: برای دسترسی بیشتر شهروندان، سامانه تحت وب سامانۀ نرم‌افزاری «شمیز» نیز به‌زودی قابل دسترس خواهد بود.
وی یکی از سیاست‌های مهم برای اجرای این برنامه را فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدأ دانست.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان گفت: شهروندان می‌توانند از طریق «سایت کرمون من» به آدرس www.kermooneman.ir، سامانۀ نرم‌افزاری «شمیز» را بر روی گوشی همراه خود نصب کنند.